Wolni od uzależnień. Turniej dla uczniów w Złotowie

23.11.2022   Autor: Kamil Kończewski
---
“Wolni od uzależnień” pod takim hasłem odbył się w Złotowie turniej wiedzy dla uczniów szkół podstawowych i średnich. Zadaniem konkursu było uświadomienie młodych ludzi o zagrożeniach związanych z uzależnieniami. 
 
Badania Centrum Badania Opinii Społecznej z 2021 roku wskazują na duży problem spożywania substancji psychoaktywnych przez młodych ludzi. Choć w ostatnim czasie nastąpił spadek konsumpcji alkoholu, narkotyków i dopalaczy, to wciąż stanowią one ogromne zagrożenie dla młodego pokolenia. Aby uświadomić młodzież jak niebezpieczne są uzależnienia w Złotowie zorganizowano specjalny turniej. Rywalizacja odbywała się w formie quizu. Uczestnicy korzystali z platformy do tworzenia interaktywnych quizów Kahoot. Za pomocą swoich smartfonów odpowiadali na pytania testowe związane z różnymi formami uzależnień.  
 
Mimo, że turniej miał formę rywalizacji, to nie ona była w tym momencie najważniejsza. Istotą gry jest uświadamianie młodego pokolenia jakie zagrożenia czyhają na nich w przypadku spożywania alkoholu czy substancji psychoaktywnych.   
 
- To jest naprawdę bardzo fajna sprawa. Można się jakby dowiedzieć, wiele nowych rzeczy, wiele też sobie powtórzyć. Więc naprawdę fajna rzecz. Lepiej zapamiętam po prostu to co na nim było i lepiej o tym w przyszłości o tym wiedzieć - mówią uczniowie. 
 

Głównymi organizatorami zmagań była Komenda Powiatowa Policji oraz Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Złotowie.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group