Podejrzany o pedofilię zatrzymany w Wyrzysku

19.11.2022   Autor: Redakcja
---
Policjanci zatrzymali podejrzanego o pedofilię. W ręce mundurowych wpadł 36-letni mieszkaniec gminy Wyrzysk. Mężczyzna kontaktował się z tzw. wabikiem, czyli osobą podstawioną przez organizację zajmującą się zwalczaniem pedofili.  
 
 – 13 listopada do funkcjonariuszy komisariatu policji w Wyrzysku zgłosili się przedstawiciele jednej z fundacji, aby złożyć zawiadomienie w sprawie mężczyzny, który miał drogą internetową korespondować z osobą nieletnią, a rozmowy te miały być o charakterze seksualnym. Przekazane informacje pozwoliły policjantom z Wyrzyska ustalić miejsce przebywania mężczyzny i go zatrzymać. Funkcjonariusze zabezpieczyli również urządzenia elektroniczne, którymi mógł posługiwać się sprawca. 36-letni mężczyzna usłyszał zarzuty związane z prowadzeniem internetowej korespondencji z osobą nieletnią, a także nakłanianiem jej do wykonywania oraz wysyłania zdjęć o charakterze pornograficznym
. - mówi  st. sierż. Wojciech Zeszot – rzecznik prasowy pilskiej policji 
 
Jak informuje na portalu społecznościowym Fundacja Dzieciak w Sieci, mężczyzna miał wielokrotnie nalegać na spotkanie z “wirtualnym dzieckiem”. Przedstawiciele fundacji chcieli przeprowadzić obywatelskie zatrzymanie podejrzanego. Ten jednak zbiegł. Śledczy znaleźli go w mieszkaniu. Teraz został objęty policyjnym dozorem. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group