29-letni obcokrajowiec ukradł telefon i próbował odjechać autem

15.11.2022   Autor: Redakcja
894---152
Obywatelskie zatrzymanie w Okonku. 29-latek miał ponad 2 promile alkoholu miał w organizmie. 

Pijany obcokrajowiec wszedł do jednego z mieszkań na osiedlu bloków w Okonku. Właściciel mieszkania zrozumiał jedynie, że 29-latek mówi coś o samochodzie. Wybiegł za pijanym z mieszkania. Zauważył go na parkingu, już siedzące za kierownicą poobijanego volkswagena.

- Z uwagi na podejrzenie, że nieznajomy siedzący za kierownicą VW może chcieć odjechać, 34 letni mieszkaniec Okonka postanowił uniemożliwić dalszą jazdę. Pomiędzy mężczyznami wywiązała się szarpanina, w wyniku czego interweniującemu z kieszeni wypadł telefon. Nietrzeźwy podniósł go i szybkim krokiem zaczął się oddalać - relacjonuje mł. asp. Damian Pachuc, rzecznik prasowy złotowskiej policji. 

Zajście zauważył będący po służbie policjant z okoneckiego komisariatu. Funkcjonariusz go zatrzymał i odzyskał skradziony telefon. Obcokrajowiec miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. 
- Noc spędził w Policyjnym Pomieszczeniu dla Osób Zatrzymanych, a kolejnego dnia w trakcie przesłuchania przyznał się do kradzieży telefonu wartości 1 tys. zł. Wyjaśnił również, że do Okonka przyjechał pożyczonym samochodem VW, a wcześniej spożywał alkohol gdyż pokłócił się z żona. Na okoneckim osiedlu szukał swojego kolegi gdyż nie znał jego dokładnego adresu - dodaje policjant. 

Wymierzono mu karę grzywny w wysokości 1250zł. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grzywnę w wysokości 5 tys. zł, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres 5 lat oraz obowiązek wpłaty kwoty 5 tys. zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Penitencjarnej.
 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group