Niemal 19 mln zł na drogi w Motylewie

09.11.2022   Autor: Artur Maras
---140
Duże zmiany na Motylewie. Miasto za niemal 19 mln zł przebuduje tam sieć dróg. W przyszłości miałaby tam powstać także ścieżka rowerowa wzdłuż rzeki z przeprawą przez Gwdę.  
 
- Duże przedsięwzięcie drogowe, które jest przed nami to rozbudowa układu komunikacyjnego osiedla Motylewo. Mówię o dalszym ciągu ulicy Jastrzębiej, ulicy Łabędziej, która wejdzie w ul. Perkozią i połączy nas z już istniejącą ul. Sokolą, także ul. Bociania, Kolibrowa i Gęsia. Na początku przyszłego roku będziemy ogłaszać przetarg na wybór wykonawcy, którego zadaniem będzie zaprojektowanie i wybudowanie tych dróg - mówi Jolanta Sobieszczyk, dyrektor Wydziału Rozwoju i Funduszy Europejskich Urzędu Miasta Piły. 
Piła otrzymała na ten cel niemal 19 mln złotych z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. Póki co trwa remont ul. Jastrzębiej. Miasto podpisało porozumienie z mającą tu swoją siedzibę firmą logistyczną, która finansuje ten remont.  
 
Miasto planuje także odtworzyć przeprawę na Gwdzie pomiędzy Piłą a Kaliną, która będzie przedłużeniem planowanej ścieżki rowerowej. Ten projekt miałby być finansowany z przyszłej perspektywy unijnej.  
 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group