Zbiórka dla pilskiego hospicjum

01.11.2022   Autor: Artur Maras
660---
Jak co roku na pilskiej nekropolii zobaczyć można wolontariuszy w żółtych koszulkach. Zbierają oni do puszek datki na funkcjonowanie pilskiego hospicjum. Kwesta rozpoczęła się w weekend i potrwa do wtorku 1 listopada. 

-Zrobiło nam się żółto na cmentarzu. Wczoraj, dziś i jutro mamy łącznie około 300 wolontariuszy, którzy chętnie włączyli się w tę akcję. W tej chwili zbieramy na bieżące potrzeby, na koszty energii, wszelkiego rodzaju zabezpieczenie pacjentów w oprócz medycznych, różne artykuły - mówi Sławomir Graczyk, zastępca dyrektora Hospicjum w Pile.

W pilskim hospicjum przebywa obecnie niemal 50 chorych. Osoby te wymagają całodobowej opieki. Niestety koszty codziennego utrzymania budynku i personelu przekraczają wartość kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Stąd prośba opiekunów o wsparcie tegorocznej zbiórki i dobrowolne wpłaty na rzecz ośrodka na specjalne konto bankowe. Przy wejściu na cmentarz spotkać można także kibiców Lecha Poznań, którzy zbierają datki na renowacje pomników powstańców wielkopolskich. 
 

HOSPICJUM 

PKO BP 37 1020 3844 0000 1002 0050 1833 
Towarzystwo Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile 
64-920 Piła 
ul. Królewska 8 

  
Przeczytaj więcej o: hospicjum piła, hospicjum, zbiórka pieniędzy,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group