Mediateka w Wieleniu uroczyście otwarta - VIDEO

28.10.2022   Autor: Redakcja
1090---146
Mediateka w Wieleniu uroczyście otwarta. Mieszkańcy po raz pierwszy mogli skorzystać z kina i centrum nowoczesnych technologii. W budynku będą odbywać się także spotkania organizacji społecznych.  
 
Mediateka to ostatnia inwestycja związana z programem rewitalizacji Wielenia. Powstała w budynku starej, zniszczonej obory. Wcześniej do użytku mieszkańcom oddano zmodernizowane targowisko, Przystań “Edukacja” oraz bulwary nadnoteckie.  
 
– Bardzo było tego potrzeba w Wieleniu. Bardzo się cieszę, że coś takiego powstało, ponieważ będzie, gdzie przyjechać, co zobaczyć, nie tylko w domu przed telewizorem. Cieszymy się z nowych perspektyw dla naszego środowiska -
mówią mieszkańcy Wielenia. 

W mediatece znajduje się kino, kawiarenka i pracownie nowoczesnych technologii. Mieszkańcy będą mogli także skorzystać z gabinetu psychologicznego. A sale mają do swojej dyspozycji uczniowie, seniorzy i organizacje społeczne.  

– Ta przestrzeń, którego filarem jest mediateka XXI wieku będzie służyła mieszkańcom przez lata. Będzie rozwijała ich pasje, bo kiedy dostaje się nowe przestrzenie, wtedy rosną skrzydła - zapewnia Elżbieta Rybarczyk, burmistrz Wielenia. 

Podczas oficjalnego otwarcia mieszkańcy mogli podziwiać występy lokalnych zespołów muzycznych. Nie zabrakło atrakcji dla miłośników historii. W jednej z sal zorganizowano wystawę starych sprzętów i fotografii.  

– Mamy zderzenie teraźniejszości z przeszłością. Po tamtej stronie mamy troszkę starodawny sprzęt. Tutaj sprzęt nowej technologii. Są tutaj drukarki 3D, mamy kącik rozrywkowy dla dzieci z Play Station - wymienia Arkadiusz Gajdzinski, nauczyciel w Zespole Szkół w Wieleniu. 

A także salę warsztatów florystycznych i kulinarnych. Inwestycja kosztowała ponad 11 milionów złotych. 70 proc. Tej kwoty sfinansowała Unia Europejska.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group