Windy dla osób niedowidzących i niesłyszących

26.10.2022   Autor: Kamil Kończewski
---103
Urząd Miasta w Wałczu będzie wyposażony w nowe udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Miasto dostało dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.  
 
Wałecki ratusz składa się z dwóch budynków. Każdy z nich wyposażony jest już w urządzenia służące do usprawnienia poruszania się osób niepełnosprawnych.  
 
- Jest winda dla niepełnosprawnych jest dojście. Przez tą bramę można wjechać wózkiem inwalidzkim i też jest później winda do budynku. Jest dzwonek można zadzwonić. Można skorzystać z windy - mówią wałczanie. 
 
Teraz windy zyskają nowe udogodnienia dla osób niedowidzących i niesłyszących. Pojawią się moduły głosu oraz specjalne tabliczki z opisem w języku Braille’a. Urząd zostanie wyposażony w materiały informacyjne w języku migowym, a także powstaną kontrastowe oznaczenia schodów, drzwi i wind. To nie wszystkie udogodnienia dla niepełnosprawnych w wałeckim magistracie.  


- Będziemy wymienić drzwi wejściowe na drzwi wahadłowe, ale otwierane mechanicznie. Będziemy wyposażać nowo otworzoną salę obsługi interesanta w dostosowane meble. Jak i również zakupimy tyflomapy, tablice informacyjne, tabliczki przydrzwiowe z opisem w języku Braille’a - mówi Magdalena Krawczyk, sekretarz miasta Wałcz. 
 
Nowe udogodnienia dla osób niepełnosprawnych kosztować będą ponad 99 tysięcy złotych. Za wszystko zapłaci Państwowy Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach projektu „Dostępny samorząd – granty”.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group