Stadion żużlowy jednak będzie przebudowany

20.10.2022   Autor: Jakub Sierakowski
965---221
Przebudowa stadionu Polonii Piła z pieniędzy z Polskiego Ładu wciąż jest aktualna. To efekt zmian, które wprowadził rząd. Ma to związek z tym, że wiele samorządów nie wywiązało się z realizacji zadań w terminie. 
 
Temat przebudowy stadionu na ul. Bydgoskiej ciągnie się już od kilku miesięcy. Wydawało się, że po otrzymaniu niemal 20 milionów złotych z Polskiego Ładu, remont ruszy pełną parą. Tak się jednak nie stało, a co więcej, pojawiło się ryzyko, że ze względu na przedłużające się procedury, miasto straci te pieniądze. 

- Piła dostała prawie 20 milionów na stadion i to jest podtrzymane. Pytanie, jaką kwotę jest w stanie dołożyć miasto. Muszą przygotować stosowny kosztorys. Mam nadzieję, że będzie on bardziej precyzyjny i bardziej odpowiadający sytuacji, która jest - mówi Marcin Porzucek, poseł PiS. 

Chodzi tutaj o jedyny przetarg, który odbył się do tej pory. Zgłosiła się do niego jedna firma, która zakres prac wyceniła o ponad 100 proc. więcej, niż chciało wydać miasto. Mimo to, władze miasta zapewniają, że w przyszłym sezonie na Bydgoskiej zawarczą motocykle. 
 
- Mówiłem, że niezależnie od wszystkiego, stadion będzie przebudowany. Dzisiaj trzeba pamiętać o tym, że nie możemy podejmować działań, które uniemożliwią sezon. Bo to jest kluczowe, żeby drużyna mogła jeździć - zapewnia Piotr Głowski, prezydent Piły. 

Jak dodaje prezydent, miasto obecnie pracuje nad zmniejszeniem zakresu prac na stadionie tak, aby znacząco obniżyć jego koszty.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group