Zbiórka na badania genetyczne Błażeja

13.10.2022   Autor: Jakub Sierakowski
612---533
Błażej z Piły ma 11 lat. Chce żyć jak normalne, zdrowe dziecko. Jednak przez kłopoty zdrowotne jest to niemożliwe. Co najgorsze – nie wiadomo co mu dokładnie jest. Dlatego trwa zbiórka pieniędzy na badania genetyczne. 
 
Na pierwszy rzut oka Błażej niczym się nie różni od swoich rówieśników. Jest pogodny, pozytywnie nastawiony do świata. Ma swoje pasje i zainteresowania. 
 
- Czasami wychodzę na dwór pograć w piłkę, czasami gram na telefonie. Lubię rysować i malować - opowiada Błażej.

Jednak codziennie życie chłopca wcale nie wygląda beztrosko. Wypełnia je ból i niepewność.  
 

 
Przez pierwsze 7 lat życia chłopiec rozwijał się prawidłowo i nie miał większych problemów ze zdrowiem. To się zmieniło kilka lat temu. I nikt nie wie, dlaczego. 
 
- Jest diagnozowany od 4 lat. Nie jesteśmy w stanie tego zrobić, nie wiemy co się dzieje. Dziecko podupada na zdrowiu, coraz mniej chodzi. Cały czas ma pozaciskane dłonie, pospinane mięśnie, chodzi na palcach, przewraca się. Któregoś dnia tak się przewrócił, że złamał rękę w 3 miejscach - mówi Natalia Popielec, mama Błażeja. 
Dlatego żeby precyzyjnie zdiagnozować Błażeja, konieczne jest wykonanie badań genetycznych. Została uruchomiona zbiórka na ten cel w ramach fundacji Złotowianka.

ABY WESPRZEĆ BADANIA GENETYCZNE BŁAŻEJA WYSTARCZY KLIKNĄĆ TU 

Badania to nie jedyny koszt dla rodziny – potrzebna jest także droga rehabilitacja. Na to także brakuje pieniędzy, bo Natalia Popielec samotnie wychowuje trójkę dzieci.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group