Koncertowy weekend w RCK - rozstrzygnięcie konkursu

06.10.2022   Autor: Redakcja
296---1333
Zapowiada się bardzo ciekawy weekend w Regionalnym Centrum Kultury w Pile. W piątek koncert "Wokół skrzypiec", w sobotę występ Narodowej Perły Gruzji a w niedzielę koncert "Usta milczą dusza śpiewa". Na każde wydarzenia nasi czytelnicy mogli wygrać dwa podwójne bilety. 
W piątek o godz. 19:00 Orkiestra Kameralna Polskiego Radia Amadeus zagra koncert "Wokół skrzypiec".
Orkiestra została założona w Poznaniu w 1968 roku przez Agnieszkę Duczmal. Początkowo działała pod patronatem Jeunesses Musicales, a później Poznańskiego Towarzystwa Muzycznego. Zdobycie przez Orkiestrę w 1976 roku Srebrnego Medalu Herberta von Karajana na Międzynarodowych Spotkaniach Młodych Orkiestr w Berlinie Zachodnim zaowocowało przekształceniem jej rok później w etatowy zespół Polskiego Radia i Telewizji, a następnie w Orkiestrę Kameralną Polskiego Radia Amadeus pod dyrekcją Agnieszki Duczmal. Od 2009 roku drugim dyrygentem Orkiestry jest Anna Duczmal-Mróz; ów kobiecy duet dyrygencki czyni zespół ewenementem na skalę światową.
 

W sobotę (8 października) o godz. 18:00 występ Narodowej Perły Gruzji. Ich nowy program jest jak gruziński stół, obficie zastawiony wieloma potrawami, zgodnie z kaukaską tradycją gościnności. Nie brak tam muzyki instrumentalnej, upajającej jak gruzińskie wino.

Ostry, dobrze przyprawiony szaszłyk z mięsa i warzyw – to taniec wojenny Chorumi, na który składają się kolejne fazy walki (zwiad, nadejście wroga, bitwa, świętowanie zwycięstwa). Kobiecą grację i zwinność, przypominającą krystalicznie czystą wodę z górskich potoków, będzie można podziwiać w tańcu Narnari. Pojawią się i owoce, noszone na głowach przez ulicznych sprzedawców w tańcu miejskim Kintauri, wprost z ulic starego Tbilisi. Wyrafinowane gusta pań zaspokoi słodycz tańca Osuri, w którym mężczyźni tańczą na palcach przed kobietami… Nie zabraknie też popisowego dania, a więc tańca z… nie, nie z szablami, z mieczami! Ów taniec, jeden z najbardziej archaicznych, o nazwie Parikaoba to choreograficzne przedstawienie szermierczych pojedynków, tak zaciętych, że z mieczy i tarcz dosłownie sypia się skry. To wszystko, a nawet więcej, pragną ofiarować publiczności w postaci muzyki, tańca i śpiewu artyści Narodowej Perły Gruzji podczas dwugodzinnego spotkania z egzotyczną i fascynującą kultura Kaukazu.

W niedzielę natomiast  o godz. 18:00 koncert pt. "USTA MILCZĄ DUSZA ŚPIEWA" , podczas którego można będzie posłuchać najpiękniejszych, efektownych arii solowych i duetów miłosnych z najsłynniejszych operetek i musicali, pełnych emocji utworów filmowych, standardów światowej estrady oraz niesamowitego arcybrzmienia muzyków.
Repertuar to ponadczasowe, najbardziej znane i lubiane przez publiczność utwory. Usłyszymy między innymi: Wielka sława to żart, Ach jedź do Varasdin, Co się dzieje oszaleje, Bajadera, Usta milczą dusza śpiewa, Granada, Belle, Buona sera signorina, i inne. Nie zabraknie utworów Leonarda Cohena i Franka Sinatry. Wszystko to w znakomitym wykonaniu solistów znanych Pilskiej publiczności, z towarzyszeniem zespołu instrumentalnego Adam Wojtasik Band. Wszystko dopełnione niesamowitą sferą perfekcyjnie dobranej kreacji artystycznej. Słowem oprawi całość Renata Brukiewicz - specjalistka z zakresu elegancji i etykiety prowadząca szkolenia z tego tematu. Podczas koncertu kwesta na rzecz hospicjum w Pile.

Aby wygrać podwójny bilet na wydarzenie wystarczyło na adres konkurs@asta24.pl wysłać maila z odpowiedzią: Na które wydarzenie chcesz się wybrać i dlaczego?

Najciekawszych odpowiedzi udzielili:
Karina Franckowiak
Tomasz Kujawski
Monika Pisańczyn
Zbigniew Mysiakowski

Gratulujemy! 

Bilety na wydarzenia w Regionalnym Centrum Kultury można zakupić TUTAJ 


REGULAMIN KONKURSU 

Przeczytaj więcej o: narodowa perła gruzji, wokół skrzypiec,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group