10 dodatkowych łóżek w pilskim hospicjum. NFZ podpisał umowę

06.10.2022   Autor: Artur Maras
---103
Pilskie hospicjum coraz większe. Od października do placówki przy ul. Królewskiej w Pile może trafić kolejnych 10 pacjentów. Także i dzieci. Jest to możliwe dzięki umowie podpisanej z Narodowym Funduszem Zdrowia.  
 
- Przyjechali pierwsi pacjenci, zdążyłam z nimi porozmawiać, przywitać. Bardzo to cieszy, bo jest to sytuacja, na którą czekaliśmy trzy lata. Zawsze w naszym zamyśle było to, aby takie hospicjum powstało, bo w rejonie pilskim, mimo, że są oddziały medycyny paliatywnej, ale hospicjum stacjonarne jest pierwsze i jedyne - mówi dr Alicja Graczyk, dyrektor hospicjum w Pile. 
 
Dotąd ośrodek działał jako zakład opiekuńczo-leczniczy, w którym przebywa 36 chorych. To osoby, które wymagają całodobowej opieki i rehabilitacji. Teraz trafią tu kolejni pacjenci tyle, że chorujący przewlekle, bez szans na wyleczenie.  


Narodowy Fundusz Zdrowia podpisał kontrakt z hospicjum na 10 łóżek hospicyjnych dla dorosłych i dla dzieci. Niestety koszty codziennego utrzymania budynku i personelu przekraczają wartość kontraktu. Stąd prośba opiekunów o wsparcie licznych zbiórek i licytacji na rzecz ośrodka.   

PKO BP 37 1020 3844 0000 1002 0050 1833
Towarzystwo Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile
64-920 Piła
ul. Królewska 8

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group