IPN prezentował w Pile "Grę szyfrów"

22.09.2022   Autor: Kamil Kończewski
---122
“Gra szyfrów” w Pile. Na pokazie dla młodzieży promował ją szef Instytutu Pamięci Narodowej. Spotkanie odbyło się na terenie parafii św. Rodziny.  
 
“Gra szyfrów” to pierwszy projekt gameingowy przygotowany przez IPN. Swoją premierę miał w kwietniu. Zadebiutował także na międzynarodowych targach PaX East w Bostonie.  A teraz także w Pile.  
 
- Właśnie w imercyjny sposób i z wykorzystaniem nowych technologii można przygotować projekt, który ma walor edukacyjny. Takim pierwszym projektem biura nowych technologii jest właśnie gra szyfrów - mówi Magdalena Hajduk dyrektor Biura nowych technologii IPN. 
 
Fabuła gry powstała na podstawie historii z 1920 roku. Scenografia jest wierną kopią ówczesnych wnętrz, strojów i wyposażenia wojskowego. Gra rozpoczyna się od walki o Korosteń, czyli węzeł kolejowy. Zadaniem graczy jest uruchomienie skomplikowanych urządzeń komunikacyjnych sprzed stu lat.  

 
- “Gra szyfrów” która opowiada o wojnie polsko-bolszewickiej z roku 1920. A więc o wojnie która wówczas była zwycięska dla narodu polskiego, pragnącego wolności i niepodległości. Dla narodu polskiego który się obronił przed rosyjską zarazą - mówi dr Karol Nawrocki, prezes IPN. 
 
“Gra szyfrów” jest dostępna na popularnych pecetach, w sklepie AppStore’a i Play’a. Można też w nią grać w przestrzeni wirtualnej używając specjalnych gogli VAR(wijar).

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group