Geoankieta w Złotowie. Czemu ma służyć?

21.09.2022   Autor: Jakub Sierakowski
---

Cel - poprawić bezpieczeństwo na drogach. Taki plan mają w Złotowie. Dlatego mieszkańcy miasta mogą wypełnić specjalną ankietę i wyrazić swoje uwagi o ruchu na drogach.  

Samochodem, rowerem, czy na pieszo. Sposobów na poruszanie się po Złotowie jest bardzo dużo. Nic więc dziwnego, że na ulicach czy ścieżkach rowerowych czasami może dochodzić do niebezpiecznych sytuacji. 

- Jest nieuregulowana jazda rowerami. Młodzież bardzo niebezpiecznie jeździ, nawet na ścieżkach. Trzeba po prostu uważać. Tak kierowcy, jak i rowerzyści, wszyscy jednakowo - mówią złotowianie. 

I teraz wszyscy jednakowo i niezależnie od sposobu przemierzania miasta, mogą wyrazić swoje zdanie. Geoankieta jest dostępna na stronie Urzędu Miasta. 

- W 5 punktach, w 10 minutach, można odpowiedzieć wskazując palcem na mapie, potencjalne zagrożenia. Właśnie z perspektywy kierowcy, pieszego, roweru, a także wskazać miejsca, gdzie są potencjalne korki w godzinach szczytu - mówi Adam Pulit, burmistrz Złotowa. 

Geoankieta to nie jedyny sposób badania ruchu w mieście. Pod koniec września w Złotowie przeprowadzone zostaną obserwacje dotyczące m.in. korków za pomocą kamer oraz dronów. 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group