Dzień bez samochodu. Koleją za darmo

21.09.2022   Autor: Redakcja
---

Dzień bez samochodu już w czwartek. Część przewoźników “funduje” kierowcom darmowe przejazdy.  

Samorząd Wielkopolski w tym roku zachęca kierowców podróżujących po Wielkopolsce, aby przesiedli się do pociągu. Darmowe przejazdy realizują Koleje Wielkopolskie i Polregio w całym województwie. Wystarczy tego dnia okazać konduktorowi dowód rejestracyjny. Ta zasada obowiązuje tylko kierowców, czyli jeden dowód rejestracyjny – jedna osoba podróżująca za darmo.  

W Pile tym razem nie będzie można jeździć miejskimi autobusami bez biletu. MZK w zamian za to funduje wszystkim pilanom darmowe przejazdy liniami specjalnymi na cmentarz 1 listopada, podczas Dnia Zmarłych.  

Za to w Chodzieży wszyscy mieszkańcy będą mogli w czwartek jeździć miejskimi autobusami i rowerami za darmo. Także Chromek będzie zwolniony z opłat. Podobnie w Wałczu. Tego dnia bilety nie będą potrzebne przy korzystaniu z usług miejskiego przewoźnika. 

Dzień Bez Samochodu wieńczy obchody Europejskiego Tygodnia Mobilności, który promuje nie tylko transport zbiorowy, ale i ekologię w ogóle. Hasło tegorocznych obchodów to: “Lepsze połączenia”. Ekologom zależy na tym, aby zwrócić uwagę samorządów na coraz to doskonalsze planowanie miejskiego transportu i ścieżek rowerowych.  

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group