Za kilka dni będzie czynna nowa rejestracja w szpitalu

08.09.2022   Autor: Redakcja
871---350

Za kilka dni pilski szpital otworzy odmienioną rejestrację wyposażoną w system kolejkowy oraz system wspomagający osoby z dysfunkcją słuchu. 

W przeciągu ostatnich dni w pomieszczeniu rejestracji centralne odświeżono ściany, zamontowano nowe blaty, bramę rolowaną, wyłożono wykładziny wykonane z matowych materiałów. W trakcie montażu są nowe meble i biurka. -Jak dotychczas, dostępne będą cztery stanowiska obsługi Pacjentów, jednakże w zupełnie innym, nowoczesnym kształcie. Warto dodać, że w trosce o osoby ze szczególnymi potrzebami, zastosowane zostanie wysokiej jakości oświetlenie skierowane na twarz osoby pracującej w Rejestracji, co ma umożliwić osobom niedosłyszącym i niesłyszącym czytanie z ruchu warg - czytamy w komunikacie Szpitala Specjalistycznego w Pile. 

Poczekalnia przy rejestracji zostanie wyposażona w „system kolejkowy”, który pozwoli uporządkować proces obsługi pacjenta. Będzie to polegało na tym, że pacjent po przybyciu do lecznicy pobiera z automatu bilet i zgodnie z wyświetlonym na monitorze komunikatem będzie wzywany do okienka z odpowiednim numerem. Podobny system funkcjonuje już w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. 

Ponadto, jak informuje szpital, rejestracja została wyposażona w stanowiskową pętlę induktofoniczną oraz dostęp do tłumacza PJM (pracownik będący tłumaczem). Ma to pomóc w obsłudze pacjentów z dysfunkcją słuchu. 

 

W tej chwili trwają ostatnie poprawki związane z remontem pomieszczenia. Nowa rejestracja zacznie funkcjonować już za kilka dni. 

Prace zostały dofinansowanie z rządowego programu "Dostępność Plus dla Zdrowia". 

fot. Szpital Specjalistyczny w Pile

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group