Porażki pilskich drużyn w Pucharze Polski

01.09.2022   Autor: Redakcja
1260---355
Dwa pilskie zespoły odpadły z dalszej rywalizacji o Puchar Polski w strefie pilskiej. Klub Piłkarski Piła uległ na własnym boisku Kłosowi Budzyń 1:3, zaś Międzypokoleniowy Klub Piłkarski Powiat Pilski przegrał na Stadionie Powiatowym z Polonią Chodzież 0:2.

We wtorek na Stadionie MOSiR przy ul. Żeromskiego w Pile spotkały się miejscowy KP Piła z beniaminkiem V ligi Kłosem Budzyń. Początkowo obie drużyny mocno walczyły w środkowej strefie boiska o kontrolę nad meczem. Z tej walki lepiej wyszli pilanie, którzy po golu Kacpra Dybzińskiego prowadzili 1:0. Ich radość nie trwała jednak długo, bo już minutę później goście doprowadzili do remisu. Szybką akcję celnym strzałem zakończył Ariel Borucki. Jeszcze przed przerwą wynik podwyższył Mikołaj Michałowski. W drugiej połowie gospodarze próbowali odrobić straty jednak ich ataki okazały się nieskuteczne. W doliczonym czasie gry awans Kłosa przypieczętował Kacper Hekert. W następnej rundzie drużyna trenera Jakuba Księżniakiewicza spotka się Wełną Skoki, która pokonała Unię Wapno

Dzień później na Stadionie Powiatowym w Pile na boisko wybiegli piłkarze MKP Powiat Pilski, którzy podejmowali wicelidera V Ligi Polonię Chodzież. Goście już po kwadransie prowadzili 2:0. Podopieczni Przemysława Zublewicza próbowali odrobić straty, jednak na mocnych chodzieżan nie starczyło argumentów. W kolejnej rundzie Polonia zmierzy się ze swoją imienniczką z Jastrowia.
Tym samym obie pilskie drużyny pożegnały się z rozgrywkami o Puchar Polski. Teraz wyłącznie pozostało im skupienie się na rozgrywkach ligowych.