Laureaci Piła Festival & Academy - ZDJĘCIA

30.08.2022   Autor: Redakcja
672---67
XIV Piła Festival & Academy przeszedł do historii. W Sali Miejskiej przy ul. Dąbrowskiego, podczas koncertu galowego nagrodzono najlepszych smyczkowców. 

W festiwalu brało udział 22 skrzypków, altowiolistów i wiolonczelistów. 

- Finał XIV Piła Festival & Academy okazał się zaskakujący, dowiedzieliśmy się na przykład, że w tej edycji nie będzie Grand Prix, a osiem równorzędnych nagród, bowiem jurorzy doszli do wniosku, że wyróżnienie jednej osobowości, byłoby po prostu niesprawiedliwe - napisała na swoim Facebooku Wiesława Szczygieł, animatorka kultury.

Nagrody w wysokości 2,5 tys. zł otrzymali: altowiolistka - Michaela Jurčová, skrzypaczka - Klara Gronet, altowiolista - Mieszko Baszczak, oraz wiolonczeliści: Piotr Olesz, Filip Krzeszowiec, Antoni Wrona, Konstancja Śmietańska i Jakub Lemański. Natomiast skrzypaczka - Paulina Tomczuk i wiolonczelista - Tymoteusz Bączkowski otrzymali zegarki.


- Następnie na scenie ustawił się do zdjęcia rząd wybitnych osobowości, po czym rozstawiono pulpity i zagrał nonet altowiolistyczny z udziałem maestry Katarzyny Budnik, a po kolejnej krzątaninie scenę opanowała 22 osobowa orkiestra wiolonczelowa z udziałem dyrektora artystycznego Marcina Zdunika, którą poprowadził maestro Andrzej Bauer. Wyborny widok, imponująca współpraca! No i w końcu, po krótkiej przerwie wystąpiło siedmiu laureatów - opisuje dalej koncert galowy Wiesława Szczygieł. 

fot. Regionalne Centrum Kultury w Pile 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group