Rusza program “Ciepłe Mieszkanie” w Wałczu

15.08.2022   Autor: Jakub Sierakowski
---

Lepsza jakość powietrza, mniejsza emisja szkodliwych pyłów i większe oszczędności. To ma dać program “Ciepłe Mieszkanie” w Wałczu. Zapisy dla mieszkańców już trwają. 

- To, o co najbardziej naszej gminie i naszym mieszkańcom chodzi, to w pierwszej kolejności chęć likwidacji źródeł węglowych. Idziemy z postępem, z wymianą, z ekologią, z duchem czasu. Bo takie są teraz czasy, że musimy dbać o nasze środowisko. I dbać również, a może na tę chwilę przede wszystkim, o nasze portfele. Bo oszczędności na cieple, to oszczędności w budżetach rodzin - mówi Maciej Żebrowski, burmistrz Wałcza. 
 

“Ciepłe mieszkanie” zakłada wymianę starych, nieefektywnych źródeł ciepła w domach wielorodzinnych. Chodzi tutaj o demontaż kopciuchów i np. Założenie instalacji gazowej. W ramach programu można również otrzymać dofinansowanie m.in. na wymianę okien, częściową termomodernizację domu, czy rekuperację do odzysku ciepłego powietrza. Co ważne, żeby dostać pieniądze, najpierw trzeba podpisać umowę z gminą, a dopiero potem z wykonawcą. Są trzy poziomy dofinansowania do poniesionych kosztów: do 30% (nie więcej niż 15 000), do 60% (nie więcej niż 25 000 zł) i do 90% (nie więcej niż 37 500 zł). Wzory deklaracji można pobrać ze strony Urzędu Miasta. 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group