Pięknieje Wielkopolska Wieś. Pieniądze dla samorządów

04.08.2022   Autor: Jakub Sierakowski
503---118
Kilkaset tysięcy złotych dla gmin i sołectw w powiecie złotowskim. Pieniądze pochodzą z kilku projektów i konkursów realizowanych przez samorząd województwa - wśród nich m.in. ponad 80 tys. zł na pomost w gminie Lipka, czy 3 tysiące na deszczówkę w Jastrowiu. 

Nagrodzone w ramach konkursu “Pięknieje Wielkopolska Wieś” projekty na zagospodarowanie terenów wokół sali wiejskiej w Radawnicy i Zalesiu opiewają na 50 tyś złotych każdy. 

- Widzimy, że po pierwsze: zmienia się ta rzeczywistość, bo powstają nowe miejsca i zmieniają się te stare miejsca - zostają wyremontowane. Ale też widzimy integrację mieszkańców, którzy tworzą strategię rozwoju swojej miejscowości, tworzą takie grupy, w których dyskutują o tym, co chcą w swoich miejscowościach zmienić - zapewnia Krzysztof Grabowski, wicemarszałek województwa wielkopolskiego. 
W gminie Lipka chcą zmieniać teren obok jeziora Łąkie. To właśnie na to zadanie – ponad 80 tysięcy zł, została przyznana największa kwota. 

- Od wielu lat planujemy, żeby ten nowo wybudowany pomost stanowił urozmaicenie kąpieliska. Chcielibyśmy wykorzystać też kajaki na tym akwenie wodnym, po to, by mieszkańcy, uczniowie mogli odbywać tam lekcje wf-u na kajakach - mówi Przemysław Kurdzieko, wójt gminy Zakrzewo. 

Urząd Marszałkowski w Poznaniu dał także pieniądze na retencjonowanie wody gminie Jastrowie. I chociaż kwota 3 tysięcy nie rzuca na kolana, to ma za nią zostać kupionych kilka zbiorników. 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group