Przejścia dla pieszych w Pile i w regionie będą doświetlone

02.08.2022   Autor: Redakcja
387---192
Przejścia dla pieszych w ciągu drogi krajowej nr 11 w Okonku, Podgajach, Ługach Ujskich, Chodzieży i Podaninie będą doświetlone. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę z wykonawcą. Podobnie będzie w Pile na kilkunastu przejściach od wjazdu do Piły od strony Koszalina, przez centrum miasta, aż do alei Poznańskiej włącznie. 

Do połowy grudnia powinny zostać doświetlone przejścia dla pieszych w ciągu drogi krajowej nr 11 w Okonku, Podgajach, Ługach Ujskich, Chodzieży i Podaninie. Tyle czasu ma wykonawca na zaprojektowanie i budowę oświetlenia. W Okonku będą to m.in. przejścia na wlotach dróg podporządkowanych na ul. Niepodległości. W Ługach Ujskich będzie to przejście dla pieszych przy drodze powiatowej, w Ujściu będzie to aż siedem przepraw, w tym dwie na drogach podporządkowanych. Jedna przy drodze wojewódzkiej 182 na ul. Czarnkowskiej, a druga przy drodze powiatowej na ul. Sienkiewicza. W Chodzieży będą to dwa przejścia dla pieszych w ciągu DK11. Zaś w Podaninie m.in. nieopodal zjazdu na stację paliw oraz przy zjeździe na ul. Osiedle Barwne. 
GDDKiA w Poznaniu rozstrzygnęła również przetargi na budowę podobnych przejść w Pile. Te dotyczą przepraw dla pieszych praktycznie na całej długości drogi od wjazdu do Piły ze strony Koszalina na al. Niepodległości, przez centrum miasta, aż do alei Poznańskiej. Czekamy teraz na podpisanie umów z wykonawcami. Od tego momentu drogowcy będą mieli 134 dni na zaprojektowanie i wybudowanie oświetlenia. 

Doświetlenie przejść dla pieszych jest realizowane z rządowego Programu Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej na lata 2021-2024. Jego celem jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na drogach krajowych będących w zarządzie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. 

fot. archiwum

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group