Rekordowa rekrutacja do szkół ponadpodstawowych

24.07.2022   Autor: Artur Maras
---283
Trwa nabór do szkół ponadpodstawowych. Niektóre placówki ogłaszają już wyniku tegorocznej rekrutacji. Ta jest wyjątkowa, bo przystąpiło do niej 1,5 rocznika. Jak nabór wypada w powiecie pilskim?  
 
- Zwiększyła się znacząco liczba uczniów, którzy zasili szeregi naszych szkół. Na ten moment jest to przeszło 2 tys. uczniów, przypominam, w ubiegłym roku szkolnym było to niecałe 1400. Mówię o tym dlatego, że ten proces rekrutacyjny jeszcze trwa. Mamy przeszło 200 miejsc - mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.
 
Najwięcej wolnych miejsc jest w Zespole Szkół przy Teatralnej w Pile. Tamtejsze liceum, technikum oraz szkoła branżowa, dysponują jeszcze setką miejsc. Niemal 70 oferuje Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wyrzysku. Po kilkadziesiąt jest w Zespole Szkół w Łobżenicy oraz Zespole Szkół Technicznych w Pile. 8 wolnymi miejscami dysponuje także Liceum Mistrzostwa Sportowego w Pile. Rekrutacja uzupełniająca odbędzie się od 3 do 5 sierpnia.  
Ze względu na większą liczbę uczniów powiat pilski stworzy w tym roku we wszystkich szkołach ponadpodstawowych łącznie 58 klas. To o 15 więcej niż w ubiegłym roku szkolnym. Spośród tych 15 aż 10 dotyczy techników. Ma to w przyszłości spowodować wejście na rynek pracy większej l wykwalifikowanych pracowników.   
Rekordowa w kraju pod względem liczby uczniów rekrutacja jest wynikiem m. in. reformy edukacji z 2004 roku, kiedy to do szkół poszły 6-latki.

fot. Powiat Pilski

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group