103 rocznica powstania Policji

24.07.2022   Autor: Artur Maras
---
Święto policji w Pile. W auli Akademii Nauk Stosowanych odbyło się uroczyste nadanie awansów, nominacji i wyróżnień zasłużonym mundurowym.  
 
- W tym roku obchodzimy 103 rocznicę powstania naszej formacji. Jej funkcjonariusze przy wsparciu pracowników policji, codziennie czuwają nad bezpieczeństwem obywateli. Każdego dnia i każdej nocy policjantki i policjanci z determinacją, poświęceniem i odwagą narażają swoje życie i zdrowie, w trosce o dobro drugiego człowieka - mówi podinsp. Marcin Kowalski, komendant powiatowy policji w Pile.
 
W trakcie święta wręczono awanse na wyższe stopnie, nominacje na wyższe stanowiska służbowe oraz odznaczenia za długoletnią i wzorową służbę. To także okazja do podsumowań. Ubiegły rok był dla pilskich policjantów szczególny, także pod względem dodatkowych obowiązków. Policjanci nadzorowali niemal 30 tys. osób przebywających na terenie powiatu w kwarantannie i izolacji. Skontrolowali także ponad 3,5 tys. sklepów czy siłowni pod względem przestrzegania covidowych obostrzeń. Od października tego roku na granicę z Białorusią, podczas trwania “kryzysu uchodźczego”, z Piły wysłano 30 mundurowych. Pomagali oni także na granicy z Ukrainą w związku z napaścią Rosji na ten kraj i ogromną liczbą uchodźców napływających do Polski.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group