Pilska policja zatrzymała złodziei samochodu i motoroweru

12.07.2022   Autor: Redakcja
857---178
Skradziony samochód i motocykl odzyskali pilscy policjanci. Zatrzymano też sprawców kradzieży. Motocykl został skradziony w Kołobrzegu, a peugeot w Nowej Soli. 

Policjant po służbie zaważył 21-latka na motorowerze bez kasku ochronnego. Powiadomił patrol. 

- Podczas kontroli, gdy funkcjonariusze potwierdzali tożsamość mężczyzny okazało się, że jest on poszukiwany jako podejrzany o kradzież pojazdu, która miała miejsce pod koniec maja na terenie powiatu obornickiego. Ponadto w trakcie sprawdzenia jednośladu w policyjnych systemach, mundurowi ujawnili, że motorower został skradziony dwa dni wcześniej z parkingu przy jednym z marketów w Kołobrzegu - relacjonuje st. sierż. Wojciech Zeszot, rzecznik prasowy pilskiej policji. 

Policjanci zatrzymali 21-latka, który nie miał uprawnień do prowadzenia motoroweru. Przyznał się do kradzieży jednośladu oraz kradzieży samochodu osobowego w Obornikach. Grozi mu 5 lat więzienia. 
Dzień wcześniej na stacji paliw w gminie Szydłowo 28-latek ukradł 20 litrów oleju napędowego. Zatrzymał go funkcjonariusz Szkoły Policji w Pile. 

- 28-letni mieszkaniec województwa lubuskiego pozostawił samochód kilkaset metrów dalej. Funkcjonariusze podczas sprawdzania pojazdu w policyjnych systemach ustalili, że został on skradziony dwa dni wcześniej z terenu powiatu nowosolskiego (woj. lubuskie). Mężczyzna również nie posiadał uprawnień do kierowania tym pojazdem - dodaje funkcjonariusz. 

Policjanci zatrzymali 28-latka i zabezpieczyli skradzionego peugeota. 

fot. KPP Piła 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group