"Spotkanie z Japonią" w pilskim MDK

11.07.2022   Autor: Artur Maras
807---56
Pokazy wschodnich sztuk walki, Kobito Rakugo, czyli teatr jednego aktora oraz sushi - to wszystko pilanie mieli okazję zobaczyć i spróbować w miniony weekend. W Młodzieżowym Domu Kultury odbyło się “Spotkanie z Japonią”.  
 
Aikido czerpie z wielu tradycyjnych japońskich sztuk walki. Jak mówią jego mistrzowie to sport, w którym nie ma rywalizacji.  
 
- Chodzi tu przede wszystkim o rozwinięcie swojej sprawności, swojej tężyzny, gibkości, ale także rozwój ducha, umysłu. Kiedy wchodzimy na matę, myślimy tylko o tym, aby mimo że poprzez walkę zrelaksować się i nie myśleć o codziennych trudach - mówi Tomasz Pachowicz z klubu sportowego Shintaigi Dojo. 

 
Uczestnicy warsztatów mogli także nauczyć się trudnej sztuki przygotowywania sushi, czyli ryżu zawijanego w algi morskie z surową rybą lub warzywami. Goście poznali też sztukę parzenia zielonej herbaty oraz mogli poznać Kobito Rakugo czyli tradycyjny japoński teatr jednego aktora. 
 
- Aktor gawędziarz siedzi na takim specjalnym podwyższeniu, które nazywa się koza i w siedzącej pozycji wciela się w różne role. Historia nie jest opowiadana za pomocą narracji, tylko właśnie za pomocą dialogu jednego lub bądź osób, tak, że Rakugoka za pomocą swojej pantomimy, tonu głosu, potrafi wcielać się w te postacie tak aby widz je widział - wyjaśnia Rafał Iwanecki, Teatr Kobito Rakugo. 
 
Aktorzy występowali w tradycyjnych kimonach. Japończycy noszą ten charakterystyczny strój w trakcie różnych uroczystości czy świąt.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group