Wyłudzali pieniądze z BLIK-a. Policja zatrzymała ich podczas wypłaty

06.07.2022   Autor: Redakcja
834---58
22-latek oraz jego 16-letnia partnerka zatrzymani za oszustwa "na BLIK-a". Pilska policja ujęła ich podczas wypłaty pieniędzy z jednego z bankomatów na al. Wojska Polskiego. 

Do ich zatrzymania doszło w ubiegłą środę. Policja otrzymała sygnał, że dziewczyna będzie wypłacać pieniądze pochodzące z przestępstwa.

- We wskazanym rejonie błyskawicznie pojawiły się nieumundurowane patrole, które sprawdzały pobliski teren w poszukiwaniu młodej kobiety. Funkcjonariusze ustalili jej wizerunek. Kilkadziesiąt minut później kryminalni zauważyli odpowiadającą rysopisowi kobietę, która była w pobliżu innego bankomatu kilka ulic dalej - relacjonuje st. sierż. Wojciech Zeszot, rzecznik prasowy pilskiej policji. 

Nieletnia posiadała przy sobie saszetkę, a w niej ponad 14 tysięcy złotych. Została zatrzymana. Policja ujęła też jej chłopaka. 22-latek czekał na nią w jednym z pilskich hoteli. 
- Oszustwa, których się dopuszczali polegały na uzyskaniu dostępu do konta w aplikacji „Messenger” skąd zostały wysyłane wiadomości do znajomych z prośbą o nagłą pomoc finansową w postaci wygenerowania kodu blik. Kod ten został przesyłany do 22-letniego mężczyzny, który wspólnie z nieletnią dokonywał wypłat gotówki z bankomatów - tłumaczy policjant. 

Sprawa ma rozwojowy charakter. 22-latek wypłacał gotówkę pochodzącą z oszustwa w bankomatach nie tylko w Pile, ale również innych miastach w Polsce. Oszust usłyszał zarzuty i decyzją Sądu Rejonowego w Pile najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 8 lat więzienia. O losie 16-latki zadecyduje Sąd Rodzinny i Nieletnich. Oboje pochodzą z południa Polski. 

fot. KPP Piła 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group