Ubezpieczenie NNW – jak działa i od czego chroni?

20.06.2022   Autor: Artykuł sponsorowany
1162---323
Wybór odpowiedniego zakresu ochrony ubezpieczeniowej jest niezwykle ważny. Choć na co dzień nikt nie zakłada, że dozna uszczerbku na zdrowiu, to jednak nigdy nie da się wykluczyć takiego ryzyka. Dlatego warto zadbać o zabezpieczenie chroniące od finansowych następstw nieszczęśliwych wypadków. Dowiedz się, jak działa ubezpieczenie NNW i w jakich sytuacjach jest przydatne.

Ubezpieczenie NNW – czym jest?
Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków to rodzaj dobrowolnej polisy. Zakres ochrony w tym przypadku dotyczy zdrowia i życia ubezpieczonego. W zależności od preferencji można zdecydować się na NNW:
  • szkolne,
  • w życiu prywatnym,
  • komunikacyjne.
Najczęściej wybierany jest ten ostatni rodzaj, jako dodatkowy zakres ochrony do ubezpieczenia OC. Ubezpieczenie NNW komunikacyjne w zależności od wybranego wariantu pozwala na zabezpieczenie życia i zdrowia kierowcy lub także pasażerów znajdujących się w pojeździe.

Od czego chroni ubezpieczenie NNW komunikacyjne?
W przypadku, gdy to Ty jesteś poszkodowanym podczas wypadku samochodowego, sprawa jest prosta. Możesz wtedy wnieść o odszkodowanie z OC sprawcy kolizji. Inaczej to wygląda, gdy zdarzenie powstało z Twojej winy. Jeśli nie zadbałeś wcześniej o wykupienie odpowiedniego ubezpieczenia NNW komunikacyjnego, nie otrzymasz pomocy. Warto zadbać o dodatkową ochronę, gdyż w ramach takiej polisy uzyskasz:
  • środki na pokrycie leczenia i wykupu leków,
  • odszkodowanie w przypadku hospitalizacji czy doznania uszczerbku na zdrowiu,
  • zabezpieczenie dla rodziny, jeśli poniesiesz śmierć w wypadku,
  • dodatkowe środki na czas wystąpienia niezdolności do pracy.
Co więcej, warto wiedzieć, że otrzymanie odszkodowania z tytułu innego ubezpieczenia nie oznacza, że nie możesz skorzystać z przysługujących Ci świadczeń z polisy NNW. Zatem jeśli ktoś inny był sprawcą wypadku i zostało przekazane Ci odszkodowanie z OC sprawcy, nadal masz prawo zgłosić się do ubezpieczyciela NNW o wypłatę należnej kwoty. Dzięki temu możesz zadbać o swoją przyszłość i bliskich.
Kiedy ubezpieczyciel odmówi wypłaty odszkodowania z polisy NNW?
Pamiętaj, że w przypadku każdej umowy ubezpieczeniowej, występują wyłączenia odpowiedzialności ubezpieczyciela. Wśród najczęściej pojawiających się, można wymienić:
  • prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających,
  • umyślne działanie ubezpieczonego,
  • szkody powstałe w następnie przewlekłej chorobie, o której nie powiadomiłeś ubezpieczyciela.
Dlatego należy dokładnie przeanalizować warunki ubezpieczenia NNW oraz poinformować TU o jakichkolwiek przewlekłych chorobach, które mogą mieć wpływ na uzyskanie odszkodowania.

Gdzie wybrać dobre ubezpieczenie NNW komunikacyjne?
Rozszerzenie ochrony o ubezpieczenie NNW komunikacyjne jest korzystnym rozwiązaniem, gdyż zapewnia wsparcia nawet wtedy, gdy ubezpieczony jest sprawcą wypadku. Niektórzy jednak rezygnują z propozycji zakupu takiej polisy, ze względu na wysoki koszt. Warto jednak wiedzieć, że w przypadku poszukiwania ubezpieczenia OC, niektóre firmy mogą zaproponować korzystne ceny zakupu polisy NNW. W tym celu najlepiej skorzystać z internetowej porównywarki. Znajdziesz na niej kalkulator ubezpieczenia OC, za pomocą którego w kilka minut uzyskasz wiele ofert polis. Dzięki temu szybko wybierzesz propozycję, która jest dla Ciebie najkorzystniejsza.


fot. freepik.com

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group