Będzie nowa droga na poligon

18.06.2022   Autor: Jakub Sierakowski
---70

Droga z Sypniewa do Nadarzyc zostanie przebudowana. Starostwo Powiatowe w Złotowie podpisało umowę z Ministerstwem Obrony Narodowej. Remont odcinka prowadzącego na poligon wojskowy będzie kosztował prawie 60 milionów złotych. 

Odcinek wspomnianej drogi od wielu lat jest w opłakanym stanie, a dziury widać gołym okiem. Ten ok. 10 kilometrowy fragment, jest bardzo ważny ze względu na obronność kraju - prowadzi na poligon wojskowy. 

- Nadarzyce to największy poligon w Europie, jeżeli chodzi o lotnictwo bombowe. Otaczająca go infrastruktura jest użytkowana usilnie przez wojsko polskie - mówi Marcin Ociepa, sekretarz stanu w MON

Podpisanie umowy na linii starostwo-MON, to efekt wieloletnich rozmów i negocjacji. 

- Zabieganie (o remont tej drogi) od marca 2017 roku i udało się. Udało się doprowadzić do tego, że MON uznało tę drogę za znaczącą dla sił zbrojnych - wyjaśnia Ryszard Goławski starosta złotowski 

Remont będzie kosztować 59 milionów złotych - całą kwotę wyłoży resort obrony. Prace mają rozpocząć się jeszcze w tym roku i najprawdopodobniej potrwają dwa lata. Ich zakres zakłada m.in. wymianę nawierzchni, poszerzenie drogi do 7 metrów i budowę przepustów mostowych. 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group