Wymiana techniczna i kulturowa w Wałczu

12.06.2022   Autor: Jakub Sierakowski
610---
“Bądź przebojowy jak świat cyfrowy”, czyli unikalna akcja w Wałczu. W ramach programu Erasmus +, wałeccy uczniowie odwiedzali inne kraje, poznawali nieznane kultury i uczyli się nowych technologii. 
 
W projekcie wzięli udział uczniowie z Wałcza, Rumunii i Turcji. Uczyli się tego, jak bezpiecznie używać nowych technologii i sprzętów. I tego, jak robić to bezpiecznie i na co uważać w sieci. 


 
- Poruszaliśmy takie tematy, jak chociażby fake newsy. Może jak powiem, że dzieci będą w szoku, to będzie za mocne, ale były po prostu zdziwione procesem tworzenia takich informacji i ich weryfikacji - mówi Michał Staszewski, koordynator projektu.
 
Uczniowie mieli także kontakt z najnowszymi technologiami i sprzętem. 
 
Używaliśmy mnóstwa aplikacji, programów na naszych komputerach, telefonach, tabletach. Uczniowie mogli nauczyć się tego, jak z nich korzystać - tłumaczy Margarita Bartkiene, koordynatorka projektu z Litwy.
 
Poza poznawaniem nowych technologii ten projekt to także szansa na naukę angielskiego i poznanie nowych miejsc na świecie i nowych ludzi. Wcześniej uczestnicy spotkali się w Stambule, teraz przyszedł czas na Wałcz.  
 
- Na przykład wasz kraj jest znacznie bardziej czysty, a ludzie są bardziej cywilizowani. W Rumunii tak nie jest. Szkoła też wygląda zupełnie inaczej, na korzyść Polski - opowiada Eva Irimia, uczennica z Rumunii.
 
- Było niesamowicie. Mieszkańcy Wałcza są niezwykle przyjaźni, a sam Wałcz jest piękny, czysty i cichy. Zwiedzanie Wałcza przebiegało świetnie, bo można było wiele tutaj zobaczyć. Czułyśmy, że tutaj pasujemy - dodają Anca Badii i Alexandra Gheorghe, uczennice z Rumunii.
 
Ogółem w projekcie, który trwał od 3 lat, wzięło udział ponad 1000 uczniów i 200 nauczycieli. 
Przeczytaj więcej o: walcz, wymiana, uczniowie, studenci, Erasmus,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group