Pluszaki, misie i nie tylko potrzebne od zaraz

26.05.2022   Autor: Jakub Sierakowski
771---95
Złotowskie Muzeum poszukuje zabawek z dawnych lat. Już za kilka dni w placówce odbędzie się specjalna wystawa. 
 
Często leżą na strychu, czasem w piwnicy, a w najgorszym wypadku kończą w śmietniku. Zabawki z dzieciństwa miał każdy z nas. I niezależnie od tego, w którym miejscu się teraz znajdują, u wielu osób zwykła myśl o ulubionym misiu, wzbudza duże emocje. 
 
- Na pewno sentyment. Ostatnio robiliśmy porządki na strychu w Świętej i zostawiliśmy cały karton lalek, pluszaków, misiaków. Wydaje mi się, że to dużo wspomnień. Gdzieś tam mam w domu misie. Jak je zobaczę, to przypominają mi się jakieś miłe wspomnienia - mówią złotowianie. 

I na taką podróż po miłych wspomnieniach zaprasza Muzeum Ziemi Złotowskiej. Do końca maja trwa tam zbiórka starych zabawek. Zostaną one zaprezentowane na specjalnej, nowej wystawie z okazji Dnia Dziecka. 
 

- Spływają do nas zgłoszenia i pojawiają się bardzo ciekawe zabawki. Są to często pluszowe misie, ale również wózki, rzutniki, na których oglądano kiedyś animowane bajki. To również zabawki i gry, które zostały schowane w meblościankach prywatnych domostw - mówi Kamila Krzanik-Dworanowska, dyrektorka Muzeum ziemi złotowskiej. 

A całość będzie można zobaczyć na otwarciu wystawy 2 czerwca o 17.00. Spóźnialscy będą mogli donosić swoje zabawki także i po tym terminie.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group