Opowieści o Senegalu Pawła Pietrzaka

24.05.2022   Autor: Redakcja
505---232
Opowieści o Afryce w najbliższy piątek o godz. 18.00 w nieformalnym klubie podróżniczym "Co jest za zakrętem?". Spotkanie z Pawłem Pietrzakiem w Pilskiej Spółdzielni Mieszkaniowej przy ul. Sikorskiego 33. 

Pilanin opowie o wyprawie do Senegalu. Później koncert bębnów afrykańskich w wykonaniu zespołu Djembe Planet. Po koncercie tańce i jam session. Organizatorzy spotkania zachęcają do przyniesienia własnych instrumentów muzycznych. 

- Wibracje i rytmy wydobywające się podczas grania na bębnach pozwalają wejrzeć w głąb siebie, a sama muzyka sprawia wiele radości zarówno osobom grającym jak i słuchającym - czytamy w zaproszeniu. 

Paweł Pietrzak naukę gry na bębnach djembe rozpoczął w 2003 roku w Holandii, zapisując się do szkoły Rondomtrom. W tamtym czasie uczestniczył w wielu warsztatach prowadzonych przez znanych afrykańskich mistrzów.
- Dzisiaj Paweł Pietrzak, założyciel zespołu Djembe Planet, sam jest liderem w prowadzeniu integracyjnych warsztatów korporacyjnych z wykorzystaniem bębnów afrykańskich. Obecnie Djembe Planet oferuje zaangażowanie nawet 1000 osób jednocześnie grających na bębnach i instrumentach perkusyjnych - zapewniają organizatorzy spotkania w Pilskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. 

fot. archiwum prywatne Pawła Pietrzaka 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group