Pijany instruktor nauki jazdy

16.05.2022   Autor: Redakcja
659---159
Instruktor nauki jazdy prowadził zajęcia w Pile pod wpływem alkoholu. Pilska drogówka zatrzymała go podczas rutynowej kontroli.

42-latek pod wpływem alkoholu wykonywał zadania instruktora nauki jazdy.

- Mężczyzna z niczego nieświadomym kursantem w niedzielny poranek przemierzał pilskie ulice, aż do czasu policyjnej kontroli. Badanie alkomatem wykazało u instruktora niemal pół promila alkoholu. Zgodnie z prawem instruktor podczas takiego szkolenia jest traktowany jak kierujący - relacjonuje st. sierż. Wojciech Zeszot, rzecznik prasowy pilskiej policji. 

Pilska drogówka w miniony weekend prowadziła rutynowe kontrole. Mundurowi zatrzymali w sumie 7 kierowców. Wśród nich był również 44-letni mieszkaniec powiatu złotowskiego, który został zatrzymany do policyjnej kontroli w gminie Szydłowo.
- Funkcjonariusze uzyskali wcześniej informację od świadków, że kierowca tego właśnie pojazdu może być pod wpływem alkoholu. Policyjna weryfikacja przyniosła inny skutek. Mężczyzna był trzeźwy, ale w jego organizmie znajdowała się amfetamina. Potwierdziły to wstępne badania - dodaje policjant. 

Za jazdę pod wpływem alkoholu lub narkotyków grozi nawet do dwóch lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdów nawet na pół roku oraz grzywnę w wysokości 30 tysięcy złotych.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group