Ukrainiec okradał swoich rodaków. Zatrzymała go pilska policja

11.05.2022   Autor: Redakcja
309---14
Co najmniej kilkadziesiąt tysięcy złotych wyłudził metodą na blika obywatel Ukrainy. Mężczyzna okradał swoich rodaków. Został zatrzymany przez pilską policję. 

W kwietniu na policję zgłosiła się 49-letnia Ukrainka, która padła ofiarą oszustwa. 

- Z relacji przedstawionej przez kobietę wynikało, że zadzwonił do niej mężczyzna biegle mówiący w języku rosyjskim i oświadczył, że ktoś chciał ukraść pieniądze z jej konta. Przekazał również, że aby jej środki były bezpieczne musi zalogować się do bankowości internetowej i potwierdzić operację BLIK. Po wykonaniu wskazanych poleceń z konta poszkodowanej został wykonany przelew na kwotę 600 złotych - relacjonuje sierż. Magdalena Szukajło z biura prasowego pilskiej policji. 
Policjanci szybko wpadli na trop 38-letniego Ukraińca. Przy mężczyźnie zabezpieczyli tablet, cztery karty SIM oraz dwa telefony komórkowe. Na jeden z nich cały czas spływały kody BLIK. W samochodzie zatrzymanego zabezpieczyli ponad 20 tysięcy złotych w gotówce.

- Policjanci ustalili, że dokonywał on wypłat gotówki na kwoty od 12 do 18 tysięcy dziennie. Zatrzymany przyznał, że zabezpieczone przedmioty służyły mu do dokonywania oszustw internetowych, a znalezione pieniądze pochodzą z przestępstwa - dodaje policjantka. 

Obywatel Ukrainy został objęty policyjnym dozorem oraz ma zakaz opuszczania kraju. Grozi mu do 8 lat więzienia. 

fot. KPP Piła 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group