Nie zapiął pasów i wpadł z kilogramem narkotyków

10.05.2022   Autor: Redakcja
507---460
Nie zapiął pasów i wpadł podczas kontroli drogowej. Zachowanie 21-latka było jednak na tyle dziwne, że mundurowi postanowili dokładnie przeszukać jego auto. 

Drogówka zatrzymała w Człopie mieszkańca gminy Mirosławiec. Mężczyzna nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Podczas kontroli unikał wzrokiem funkcjonariuszy. Wałeccy policjanci postanowili więc sprawdzić całe auto, bagaże oraz przeszukać kierowcę i dwóch pasażerów. 

- W drzwiach pojazdu policjanci znaleźli opakowanie po telefonie komórkowym, w nim woreczki strunowe. Również w saszetce i portfelu znajdowały się woreczki strunowe z białym proszkiem, a w plecaku waga elektroniczna. 21-latek został zatrzymany. Kierującego poddano także badaniu na zawartość narkotyków, które w jego ślinie wykazało obecność narkotyków. Wstępne badanie potwierdziło, że to amfetamina. Ponadto w miejscu zamieszkania 21-latka funkcjonariusze zabezpieczyli kolejne zabronione substancje w postaci amfetaminy i marihuany -relacjonuje asp. Beata Budzyń, rzecznik prasowy wałeckiej policji. 
W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad kilogram narkotyków. 21-latkowi grozi do 10 lat więzienia. Wczoraj sędzia zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group