OSP Okonek z nowym sprzętem

05.05.2022   Autor: Redakcja
---142
Stroje strażackie, węże gaśnicze, czy sprzęt ratunkowy. To tylko niektóre z ostatnich zakupów Ochotniczej Straży Pożarnej w Okonku. A że sprzęt się przyda, nikt nie ma wątpliwości. Okonek leży przy Drodze Krajowej nr 11 i podczas wypadków to właśnie druhowie z OSP zjawiają się najczęściej na miejscu jako pierwsi.  
 
- Jest to około 100 wyjazdów rocznie. Najczęściej są to miejscowe zagrożenia, czyli usuwanie owadów błonkoskrzydłych (np. Szerszenie). Dużą plagą są pożary w przewodach kominowych - pożary sadzy. W tym roku w związku z niestabilną aurą mieliśmy zwiększony wskaźnik wyjazdów do powalonych drzew tarasujących szlaki komunikacyjne - mówi Jan Koczela, prezes OSP Okonek. 
A także zerwanych linii energetycznych. Jednostka ogółem w ubiegłym roku otrzymała kilkadziesiąt tysięcy złotych dofinansowania - m.in.. 25 tysięcy od RDLP w Pile, czy 12 tysięcy z Funduszu Składkowego Ubezpieczeń Społecznych Rolników. Za te pieniądze udało się wyremontować salę w jednostce oraz zakupić sprzęt. To przede wszystkim kilkanaście strojów strażackich, nowe węże gaśnicze, sanie lodowe do zimowych akcji na zamarzniętych akwenach i noże niezbędne do akcji ratunkowych.
Przeczytaj więcej o: OSP Okonek z nowym sprzętem , osp okonek,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group