Pierwszy taki sklep dla uchodźców w Złotowie

18.04.2022   Autor: Jakub Sierakowski
970---167
Free Shop w Złotowie. Mieszkańcy miasta stworzyli własny sklep, w którym pomagają uchodźcom z Ukrainy. A w tę pomoc może zaangażować się każdy. 

Po rosyjskiej inwazji na Ukrainę, duża część Polaków zaczęła pomagać na wszelkie możliwe sposoby.  Odbieranie z granicy, udostępnianie mieszkania, czy przede wszystkim przekazywanie podstawowych produktów i rzeczy.  

- Będzie mniejszy konsumpcjonizm. Ludzie mają dużo rzeczy, które trzymają bez sensu, a komuś może się to przydać.  

- Trudno powiedzieć. Z jednej strony szkoda ich, bardzo, ale z drugiej nie wiadomo jak polskie, ubogie rodziny mogą na to zareagować. Bo też mamy ubogich - mówią mieszkańcy Złotowa.Ale ta sytaucja jest wyjątkowa. Kilkoro mieszkańców Złotowa w budynku parafii św. Rocha na ul. Pasterskiej 2 otworzyło Free Shop. Uchodźcy wojenni z Ukrainy mogą tu przyjść i wziąć rzeczy, które przekazali m.in. sami mieszkańcy Złotowa. A potrzeby są nadal bardzo duże. 
- Przede wszystkim żywność długoterminowa. Konserwy mięsne, koncentraty, kasze gryczane, puszki rybne. To jest taka podstawa, jeżeli chodzi o żywność - mówi Tomasz Kopinke, free shop Złotów.  

ABY WSPOMÓC ZBIÓRKĘ WYSTARCZY KLIKNĄĆ TU 

A do tego środki chemiczne do prania oraz środki higieniczne do kąpieli. W tej chwili nie ma potrzeby, aby przynosić odzież, bo jest jej aż nadto. Produkty można oddawać w poniedziałki, środy i piątki w godzinach od 17 do 19, gdy Free Shop jest otwarty. Chętni mogą także pomagać finansowo, przelewając pieniądze, które zostaną przeznaczone na zakup niezbędnych produktów, na portalu zrzutka.pl

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group