Złotów testuje komunikację miejską

14.04.2022   Autor: Jakub Sierakowski
265---41
Darmowy transport dla seniorów i nie tylko. W Złotowie osoby powyżej 60. Roku życia oraz niepełnosprawne, mogą skorzystać z bezpłatnych przejazdów w mieście. To wszystko w ramach sondowania pomysłu utworzenia komunikacji miejskiej. 

- Wyłoniona firma przyjedzie od drzwi do drzwi. Mówimy tu o mieszkańcach miasta Złotowa i transporcie w granicach miasta Złotowa, nie może to wykraczać poza granice administracyjne. I mówimy tu o sprawach ważnych dla mieszkańców: szpitale, urzędy, cmentarz. Także ten katalog motywacji, aby ten transport zorganizować jest dość swobodny. Zachęcam, żeby z tego skorzystać, bo jest to przede wszystkim pewien test oczekiwań i potrzeb - mówi Adam Pulit, burmistrz Złotowa. 
Bo miasto w dalszym ciągu rozważa wprowadzenie komunikacji miejskiej. Darmowy transport dla seniorów i osób niepełnosprawnych może pokazać potencjalną opłacalność tego rozwiązania.  

Aby skorzystać z przejazdów, trzeba najpóźniej dzień przed planowaną podróżą zadzwonić pod podany numer telefonu 67 263 26 40 wew. 37, w godzinach od 8 do 14. Akcja potrwa do 22 kwietnia. Miasto przygotowało się na opłacenie ok. 100 przejazdów.  

W tym roku odbędą się jeszcze dwie takie akcje: przed 1 listopada oraz Bożym Narodzeniem. Pieniądze na darmowe przejazdy pochodzą z Funduszy Norweskich.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group