Aplikacja, która pomaga się uczyć

28.03.2022   Autor: Redakcja
703---291
„ZdajTo!”, to aplikacja wspomagająca przygotowania uczniów do egzaminu ósmoklasisty. Stworzyła ją grupa ośmiorga uczniów VIII Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu, jako społeczny projekt w ramach jedynej w Polsce praktycznej olimpiady „Zwolnieni z Teorii”.

W aplikacji można znaleźć autorskie, sprawdzone pod względem merytorycznym, zadania ze wszystkich zakresów egzaminów bazujące na oficjalnej podstawie programowej. Są tam zawarte także szczegółowe rozwiązania i wyjaśnienia. Aplikację poleca użytkownikom wielu ekspertów, a niektórzy napisali o niej już specjalistyczne artykuły przybliżające najważniejsze zagadnienia naukowe.

Jak działa aplikacja? Po wykonaniu zadania przez ucznia w aplikacji pojawia się odpowiedź wraz z wyjaśnieniem. Za prawidłowe rozwiązania przyznawane są natomiast punkty. Co ważne, aplikacja zawiera też różnego rodzaju poradniki dotyczące wybranych zagadnień naukowych. Przewiduje także tryb przyjazny osobom z dysleksją. 
Aplikacja jest uzupełniana, aktualizowana i rozwijana. Służy temu komunikacja z odbiorcami i użytkownikami, w tym zbierane od nich oceny i opinie. Twórcy programu zaprojektowali ją tak, aby była atrakcyjna dla użytkowników, ale przede wszystkim funkcjonalna i przydatna pod względem merytorycznym.

ZdajTo! można pobrać całkowicie za darmo, zarówno w Google Play, jak i w AppStore.

opr. i fot. projekt ZdajTo!

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group