Czworonożny funkcjonariusz w szeregach pilskiej policji

10.03.2022   Autor: Redakcja
720---70
Pies Ogi - to nowy funkcjonariusz w pilskiej policji. Po zakończonym szkoleniu rozpoczął służbę wraz ze swoim przewodnikiem st. sierż. Kamilem Weisfeldem.

Ogi jest czwartym psem służbowym w pilskiej jednostce. Specjalizuje się w zadaniach patrolowych i tropiących.

- Oznacza to, że może być np. wykorzystywany podczas interwencji, aby zapewnić bezpieczeństwo, porządek publiczny oraz skutecznie zatrzymać uciekającego sprawcę. Drugą umiejętnością jest tropienie, szczególnie ważne podczas działań poszukiwawczych za osobami zaginionymi - mówi st. sierż. Wojciech Zeszot, rzecznik prasowy pilskiej policji. 

Czworonożny funkcjonariusz ma niespełna dwa taka i jest owczarkiem niemieckim. Wraz ze swoim przewodnikiem odbył już ponad 4-miesięczny, specjalistyczny kurs w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach.
- Podczas szkolenia Ogi nauczył się m.in. skutecznie tropić ludzkie ślady oraz został wyszkolony do działania jako środek przymusu bezpośredniego. Kilka dni temu, po pozytywnie zakończonym egzaminie przyjechał do Komendy Powiatowej Policji w Pile, gdzie będzie służyć kolejne lata pracując ze swoim przewodnikiem - dodaje policjant. 

W Komendzie Powiatowej Policji w Pile pracuje obecnie czterech przewodników, których psy specjalizują się w konkretnych działaniach. Ogi i Hero są w stanie wykonywać czynności patrolowe i tropiące, natomiast pozostałe dwa psy pomagają w poszukiwaniu materiałów wybuchowych (Roka) oraz w poszukiwaniu osób (Aria).

fot. KPP Piła 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group