Siedmiu poszukiwanych mężczyzn zatrzymali pilscy policjanci

07.02.2022   Autor: Redakcja
819---333
7 osób poszukiwanych zatrzymali policjanci z Piły. Zatrzymali też 5 kierowców pod wpływem alkoholu lub narkotyków. To bilans weekendowych kontroli. 

Tych siedmiu poszukiwanych, którzy ukrywali się przed więzieniem to mężczyźni w wieku od 25 do 61 lat.

- Jeden z nich, 34-letni pilanin poszukiwany był listem gończym, a policjanci podczas zatrzymania ujawnili przy nim narkotyki w postaci amfetaminy o wadze ponad 40 gramów oraz kilka porcji marihuany - relacjonuje st. sierż. Wojciech Zeszot, rzecznik prasowy pilskiej policji. 

Natomiast policjant z Ujścia już po służbie na drodze pomiędzy Ujściem a Byszkami zauważył samochód w rowie. Policjant pomógł kierowcy opuścić uszkodzone auto.

- Mężczyzna nie odniósł żadnych poważnych obrażeń, jednak jego zachowanie było podejrzane. Nie potrafił logicznie wytłumaczyć okoliczności w jakich doszło do kolizji. Po wezwaniu na miejsce umundurowanych funkcjonariuszy okazało się, że 29-letni obywatel Ukrainy miał w swoim organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Został zatrzymany - dodaje policjant. 
Z kolei w sobotni wieczór funkcjonariusze zatrzymali do kontroli forda. Jego kierowca, 19-letni pilanin prowadził pojazd pod wpływem narkotyków. Wstępny wynik badań wykazał obecność amfetaminy oraz marihuany w jego organizmie. Zarówno on jak i pasażer mieli takze porcje narkotyków przy sobie. 

Za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu czy narkotyków grozi kara do 2 lat więzienia. Posiadanie narkotyków natomiast zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

fot. KPP Piła 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group