Wystartowały Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie

05.02.2022   Autor: News4Media
1104---460
W piątek rozpoczęły się XXIV Igrzyska Olimpijskie Pekin 2022 – wielkie widowisko sportowe. Bacznie będzie im się przyglądał i kibicował naszym zawodnikom, m.in. skoczkom, były utytułowany chodziarz Robert Korzeniowski.

Robert Korzeniowski – jak powiedział agencji Newseria Lifestyle – bardzo docenia osiągnięcia polskich. Przyznaje, że jest stałym widzem wszelkich imprez sportowych. Teraz szykuje się na emocje, jakie przyniosą Zimowe Igrzyska Olimpijskie.

W polskiej reprezentacji jest 57 zawodników. Biało-czerwoni wystartują w biathlonie, łyżwiarstwie figurowym, łyżwiarstwie szybkim – tor długi, short track, biegach narciarskich, skokach narciarskich, kombinacji norweskiej, narciarstwie alpejskim, snowboardzie i saneczkarstwie. Korzeniowski zapewnia, że oczywiście będzie kibicował całej polskiej reprezentacji, ale niektóre zmagania szczególnie go interesują. Martwi go przede wszystkim kondycja skoczków narciarskich, bo w tym sezonie zamiast dominować, są jedynie tłem dla swoich rywali.

Uważam jednak, że trzeba być kibicem na dobre i złe czasy i to jest taka emocjonalna strona kibicowania. Bardzo mnie też interesuje to, w jaki sposób poradzą sobie nasze speedskaterki, jak popędzą panczeniści i panczenistki, to są bardzo ciekawe dyscypliny, konkurencje w ramach łyżwiarstwa. I mamy Marynę Gąsienicę, która jest naszą nadzieją alpejską, oby jak najbliżej medalu. Nie mamy tutaj wielu aktywów, więc chciałbym, żeby znowu Polska drużyna hokejowa się kiedyś znalazła na igrzyskach olimpijskich – mówi agencji Newseria Lifestyle utytułowany chodziarz.
Z własnego doświadczenia Robert Korzeniowski wie, ile wysiłku trzeba włożyć w to, żeby być dobrym w danej dyscyplinie sportu. I nawet jeśli na igrzyskach coś pójdzie nie tak, to wielkim sukcesem jest już sam udział w zawodach.

Tych sportowców, których dzisiaj mamy, powinniśmy objąć szczególnym kibicowskim nadzorem i kibicować absolutnie każdemu. Jeżeli tylko ten jeden szczebel dalej przechodzi, być dalej z nim, a jeżeli nawet tego nie zrobi, to pamiętać, że już samo zakwalifikowanie się na igrzyska jest ogromnym sukcesem każdego sportowca – podkreśla Robert Korzeniowski w rozmowie z Newserią.

Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie potrwają do 20 lutego.

fot. newseria.pl

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group