PUSS będzie Akademią Nauk Stosowanych

25.01.2022   Autor: Michał Kępiński
1022---146
Państwowa Uczelnia Stanisława Staszica w Pile od marca stanie się Akademią Nauk Stosowanych. To kolejny etap rozwoju, ale przede wszystkim stworzenie dodatkowych możliwości dla studentów.  

Ustawa przyjęta w ubiegłym roku przez Sejm stworzyła możliwości, by podnieść prestiż uczelni zawodowych w Polsce. Z tego skorzystała Państwowa Uczelnia Stanisława Staszica, która od 1 marca stanie się Akademią Nauk Stosowanych. Czy poza zmianą nazwy płyną jakieś inne korzyści?  

- Będziemy mogli jako Akademia Nauk Stosowanych, czyli publiczna uczelnia zawodowa tej wyższej rangi kształcić, we wszystkich zawodach nauczycielskich, to jest bardzo istotne. Chcemy od przyszłego roku wdrożyć, jesteśmy w blokach startowych, mamy przygotowany projekt i 1 marca go wysyłamy, projekt pedagogiki wczesnoszkolnej - mówi dr hab. Donat Mierzejewski, rektor Państwowej Uczelni Stanisława Staszica w Pile. 

Dodatkowa uczelnia chce kształcić przyszłych nauczycieli na kierunku filologii angielskiej. W planach jest również rozwój studiów dualnych czy budowa nowoczesnego centrum biblioteczno-multimedialnego. Utworzenie Akademii Nauk Stosowanych to także doskonała promocja Piły, dlatego miasto aktywnie włącza się w działania uczelni.  

- Staramy się pomagać w ich rekrutacji i będziemy to również robić w następnych miesiącach, bo taki też mamy plan, żeby pokazywać miasto nie tylko jako miasto dobre do życia czy do pracy, ale również do nauki i spędzania wolnego czasu - zapewnia Piotr Głowski, prezydent Piły. 

We współpracy z miastem i Aeroklubem Ziemi Pilskiej uczelnia sonduje, chociażby możliwość kształcenia przyszłych pilotów i inżynierów lotnictwa. Wszystko jest jednak uzależnione od pozyskania pieniędzy na utworzenie takiej specjalizacji.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group