Polonia Piła pozyskała drugiego juniora

20.01.2022   Autor: Redakcja
784---271
Urodzony w 2004 roku, wychowanek Sparty Wrocław Mateusz Panicz w sezonie 2022 będzie występował w pilskiej Polonii jako gość. To drugi junior zaprezentowany przez klub. W grudniu władze Polonii ogłosiły porozumienie z Przemysławem Koniecznym. 

- Wiadomo, że moim celem będzie przebicie się do ligowego składu Betard Sparty, ale zdaję sobie sprawę z tego, że brak mi jeszcze doświadczenia, by regularnie ścigać się w PGE Ekstralidze. Dobrze byłoby mieć klub w drugiej lidze, który pozwoli łapać ligowego obycia, a dodatkowo, gdzie mógłbym się wybić i przekonać do siebie trenera - mówił w rozmowie z WP SportoweFakty, Mateusz Panicz. Jak się okazało tym klubem będzie Polonia Piła. 

Mateusz Panicz w tym roku skończy 18 lat. Od 2019 roku ściga się w barwach WTS Betard Sparty Wrocław, której jest wychowankiem. W sezonie 2021 zadebiutował w rozgrywkach PGE Ekstraligi. Pojechał dwa biegi w meczu z Moje Bermudy Stal Gorzów. Punktów nie zdobył. 
Oprócz juniorów Mateusza PaniczaPrzemysława Koniecznego pilską Polonię w sezonie 2022 będą reprezentować także: Max DilgerLukas FienhageTomas H. JonassonBroc NicolMarcin JędrzejewskiArtur MroczkaTomasz Orwat i Lars Skupień

fot. WTS Sparta Wrocław

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group