Trwają szkolenia i nowe rekrutacje do WOT

12.01.2022   Autor: Redakcja
1008---506
Styczeń będzie pracowitym miesiącem dla 12 WBOT. Miniony weekend upłynął pod znakiem obowiązkowych szkoleń rotacyjnych zarówno w Wielkopolsce, jak i na Ziemi Lubuskiej.

Żołnierze tym razem szkolili się w swoich stałych rejonach odpowiedzialności. Na obowiązkowe ćwiczenia rotacyjne stawili się żołnierze 122 blp z Dolaszewa, 124 blp ze Śremu, 125 blp z Leszna oraz 151 blp ze Skwierzyny. Ćwiczenia rozpoczęły się tradycyjnie o poranku. Dowódcy przeprowadzili m.in. trening strzelecki, dzięki któremu terytorialsi doskonalili prowadzenie celnego ognia, postawy strzeleckie a także radzenie sobie z dysfunkcjami broni. Kolejnym zagadnieniem była taktyka. Podczas zajęć instruktorzy sprawdzali m.in. poziom zgrania żołnierzy w sekcjach (sekcja- 12 żołnierzy) oraz reakcje na kontakt ogniowy. Każda rotacja to również doskonały moment, by powtórzyć i doskonalić wiedzę z zakresu pierwszej pomocy medycznej i ewakuacji rannego z pola walki.

Warto dodać, że cykl szkolenia żołnierza Wojsk Obrony Terytorialnej trwa 3 lata. Po tym etapie, żołnierz osiąga status „combat ready”, czyli pełną gotowość bojową. Nabór do WOT, cały czas trwa. Aby wstąpić w szeregi WOT, trzeba być pełnoletnim i niekaranym. W procesie rekrutacyjnym można liczyć na wsparcie rekrutera 12 WBOT. Można umówić się z nim na bezpośrednie spotkanie w dogodnym miejscu i czasie. Możliwy jest kontakt telefoniczny lub mailowy. Namiary rekruterów z powiatu, w którym mieszka ochotnik, znajdują się na stronie www.rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl. Wystarczy wpisać powiat, jaki nas interesuje.
FERIE Z WOT
Już w najbliższy piątek, brama wielkopolskiej brygady otworzy się dla nowych ochotników, którzy postanowili swoje ferie zimowe spędzić na szkoleniu podstawowym, które prowadzi do złożenia przysięgi wojskowej. Podczas „szesnastki”, kandydaci będą uczyć się podstaw rzemiosła wojskowego. Przyszli żołnierze muszą zaznajomić się z bezpiecznym i efektywnym posługiwaniem bronią a także podstawami taktyki. Nauczą się także udzielania pierwszej pomocy medycznej na polu walki.

opr. ppor. Anna Jasińska-Pawlikowska, 12 WBOT 
fot. 12 WBOT

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group