Znamy najlepsze liceum i technikum w regionie

11.01.2022   Autor: Redakcja
762---250
II Społeczne Liceum Ogólnokształcące Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Pile oraz Technikum w Zespole Szkół im. Józefa Wybickiego w Ratajach to najlepsze szkoły średnie w naszym regionie w wojewódzkim rankingu fundacji Perspektywy. 

Na 4. miejscu w Wielkopolsce znalazło się II Społeczne Liceum Ogólnokształcące Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Pile. Lepsze od pilskiej szkoły okazały się jedynie licea z Poznania. W stosunku do ubiegłorocznego rankingu społeczny ogólniak awansował aż o dziewięć pozycji. Na 10. miejscu sklasyfikowano Liceum Ogólnokształcącego Towarzystwa Salezjańskiego im. św. Jana Bosko. Rok temu było to miejsce dziewiąte. 

Wśród techników trzy szkoły z naszego regionu znalazły się w pierwszej dziesiątce. Najlepsza z nich, sklasyfikowana na piątym miejscu, to Technikum w Zespole Szkół im. Józefa Wybickiego w Ratajach. Na 9. miejscu znalazło się Technikum nr 2 w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Złotowie, a na dziesiątym Technikum nr 1 w Zespole Szkół Technicznych w Pile. 
Na pierwszym miejscu znalazły się dwie szkoły z Poznania. Wśród liceów to II Liceum Ogólnokształcące im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej, a wśród techników Technikum Komunikacji w Zespole Komunikacji im. Hipolita Cegielskiego. 

Wielkopolskie wyniki zostały ogłoszone dzisiaj na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM, dzień przed ogólnopolską galą. Ranking fundacji Perspektywy powstaje na podstawie wyników maturalnych z obowiązkowych i dodatkowych przedmiotów, osiągnięć uczniów i wyników egzaminów zawodowych.

fot. https://www.facebook.com/szkolaspoleczna.pila/

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group