Nietrafiony prezent na święta? Co z nim zrobić?

31.12.2021   Autor: Artur Maras
281---
Prezenty świąteczne nie zawsze są trafione. Co zrobić w sytuacji, kiedy otrzymamy podarek, który nie do końca przypadł nam do gustu?  
 
Niektórzy mają sposoby na to, aby prezenty były zawsze trafione. 

- Dzieci zawsze zrobią listy a ja z moim partnerem, każdy sobie kupuje co chce i każdy jest zadowolony - mówi pilanka. 
 
Jednak co zrobić w sytuacji, kiedy osoba obdarowująca nie do końca trafiła w nasz gust i potrzeby?  
 
- Oddać z powrotem albo do domu dziecka oddać. Ja oddałem żonie i spytałem się czy ma rachunek i wtedy wymienię -
dodają pilanie. 
 
Samo życie. Większego problemu nie ma przy prezentach kupowanych przez Internet. Zgodnie z przepisami towar możemy zwrócić przez okres 14 dni od momentu zakupu i to bez podania przyczyny. Sprawa komplikuje się przy przedmiotach kupowanych w sklepach stacjonarnych.  
 
- Dobrą wolą sklepu jest przyjmowanie tego typu zwrotów, przy czym trzeba pamiętać, że każdy sklep ma w tym zakresie swoje własne uregulowania, swoje własne wymogi. Czy to oryginalne pudełko czy jakiekolwiek inne - tłumaczy Przemysław Maliszewski, powiatowy rzecznik konsumentów w Złotowie. 
 
Dlatego warto zapoznać się z regulaminem sklepu dotyczącym zwrotów przed jakimkolwiek zakupem. Sklepy stacjonarne zamiast zwrotu gotówki, mogą także zaproponować bon na kolejne zakupy lub wymianę na inny towar. Jak przekonują eksperci warto zawsze zachować paragon. Jednak jego brak nie powinien zwrotu uniemożliwić.  
 
- Popularny paragon nie jest niezbędny. Jeśli płatność była dokonana kartą, wystarczy wyciąg z konta. Jakiekolwiek potwierdzenia dokonania transakcji np. faktura a w skrajnych przypadkach wystarczą zeznania osób, które były w chwili, kiedy zakupu dokonywaliśmy - dodaje Przemysław Maliszewski. 
 
Jeśli prezent jest za to uszkodzony, mamy prawo go reklamować domagając się wymiany, naprawy lub zwrotu pieniędzy. Mamy na to dwa lata.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group