Ruszyły zapisy na kurs sędziowski

15.12.2021   Autor: Redakcja
280---441
Kolegium Sędziów Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej organizuje kurs na sędziego piłkarskiego. Szkolenie prowadzone będzie w systemie hybrydowym, a kandydaci którzy ukończą kurs będą mogli sędziować już w rundzie wiosennej sezonu 2021/2022. 
Aby móc zostać arbitrem trzeba spełnić kilka warunków. Kandydaci muszą mieć ukończone co najmniej 16 lat (na dzień 20 marca 2022 roku), wyróżniać się dobrą sprawnością i kondycją fizyczną oraz posiadać wykształcenie średnie lub też być w trakcie nauki w technikum bądź liceum. Przystępując do zajęć trzeba również przedłożyć zaświadczenie o niekaralności z Krajowego Rejestru Karnego (w formie papierowej lub elektronicznej) oraz oświadczenie o przeciwwskazań do prowadzenia spotkań w roli sędziego, z pieczątką i podpisem lekarza. Może być to lekarz podstawowej opieki zdrowotnej lub specjalista medycyny sportowej. 

Kurs odbędzie się w systemie hybrydowym. Zajęcia teoretyczne odbędą się online (wieczorową porą od poniedziałku do piątku bądź w weekendy). Po nich odbędą się zajęcia na boisku. Szkolenie kończy się egzaminem, po zaliczeniu którego kursanci będą wyznaczeni na mecze piłkarskie od początku rundy wiosennej sezonu 2021/2022. Dla zainteresowanych Kolegium Sędziów WZPN zaplanuje spotkanie organizacyjne. 

Koszt uczestnictwa w kursie wynosi 150 zł. Rejestracja odbywa się poprzez formularz online dostępny na stronie internetowej WZPN w Poznaniu. Dodatkowe informacje można uzyskać mailowo pod adresem ks.kurs@wielkopolskizpn.pl lub telefonicznie pod numerem  695 497 493. 

fot. poglądowa pixabay i WZPN

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group