Polonia Chodzież z Pucharem Polski okręgu pilskiego

13.11.2021   Autor: Mateusz Manthai
501---35
Polonia Chodzież z Pucharem Polski okręgu pilskiego. Chodzieżanie po zaciętym meczu pokonali zespół Pogoni Łobżenica 4 – 3.

Finał okręgowego Pucharu Polski zgromadził na trybunach blisko 1000 kibiców. W ostatnim meczu rozgrywek zmierzyły się ze sobą dwa równorzędne zespoły - zajmująca 7 miejsce w V lidze Polonia Chodzież i triumfator ubiegłorocznej edycji Pucharu Pogoń Łobżenica.

Finał rządzi się swoimi prawami. Tutaj nie może być kalkulacji. Tutaj obie drużyny muszą rzucić wszystko na jedną szalę, bo to jest tylko jeden mecz. To był finał godny finałów - mówi Adam Luboński, wiceprezes Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej.

Pierwsza połowa rozpoczęła się pod dyktando gości z Łobżenicy. Już w 8 minucie do siatki trafił Sebastian Baron. Po 20 minutach spotkania było już 2:0 dla zawodników Pogoni. Kontaktową bramkę dla Polonii Chodzież zdobył Oskar Machowski. W 37 minucie swojego drugiego gola w meczu zdobył Baron. Bramkę do szatni strzelił Daniel Chmielnicki i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 3:2 dla Pogoni Łobżenica.
- Trzeba zwrócić uwagę, że mieliśmy swoje kontrataki, w których też mieliśmy swoje sytuacje. Nie wykorzystywaliśmy ich. Sytuacja z bramkarzem, gdzie było podanie do obrońcy, mieliśmy do wykorzystania, niestety podniósł rękę i obronił. Było widać, że to był zacięty, naprawdę wyrównany mecz - mówi Sebastian Baron, zawodnik Pogoni Łobżenica.

Druga połowa to koncertowa gra zawodników Polonii Chodzież. W 53 minucie stan meczu wyrównał Wiktor Moskalik. Kwadrans przed końcem spotkania bramkę na 4: 3 strzelił Adam Urbański.

– Wygrywamy ten puchar, który był naszym celem. Z przebiegu gry, szczególnie w drugiej połowie udowodniliśmy, że byliśmy zespołem dzisiaj zasługującym na ten puchar. Z 2:0 na 4: 3 – fajnie, że wróciliśmy. Kibice, jak widać mieli emocje. Myślę, że warto było tak wygrać - mówi Sergiusz Grabowski, trener Polonii Chodzież.

Tym samym po 11 latach okręgowy Puchar Polski wrócił do Chodzieży. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został Oskar Machowski.