Kierowcy łamali znak STOP przed przejazdem

20.10.2021   Autor: Redakcja
781---291
Kierowcy nagminnie nie przestrzegają znaku STOP przed przejazdem kolejowym - to wnioski z przeprowadzonej akcji policyjnej. Zmotoryzowanych mieszkańców powiatu wałeckiego "obserwował" dron. 

Podczas trzygodzinnej akcji policjanci zarejestrowali 21 wykroczeń, w tym 10 związanych z ignorowaniem znaku „STOP” na przejeździe kolejowym.

- Kierowca audi najpierw zlekceważył znak "STOP", po czym poruszał się prędkością 103 km/godz. w terenie zabudowanym, gdzie znak drogowy wskazuje dozwoloną prędkość do 50 km/ godz. Funkcjonariusze zatrzymali kierującemu dokument prawa jazdy. Nie obyło się bez mandatu i punktów karnych - podaje wałecka policja na swoim Facebooku. 


Operatorzy drona współpracowali z patrolem policji, który kilkadziesiąt metrów za rondem zatrzymywał wskazane przez nich samochody.

- Nagranie z urządzenia zarejestrowało między innymi lekceważenie zasad na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscu, gdzie dochodziło do wypadków drogowych w tym śmiertelnych. Ostatni miał miejsce w styczniu tego roku - czytamy dalej. 

Policyjny dron jest na wyposażeniu zachodniopomorskich funkcjonariuszy. Wykorzystywany jest w całym województwie.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group