Wandale w Szamocinie

14.10.2021   Autor: Mateusz Manthai
720---218
W ostatnim czasie w Szamocinie dochodziło do licznych wybryków chuligańskich. I to mimo tego, że miasto objęte jest siecią monitoringu. Czy mieszkańcy mogą spać spokojnie?  

Wyrwany znak drogowy, zniszczony fragment ścieżki edukacyjnej czy spożywanie alkoholu w miejscach publicznych. Takie wybryki chuligańskie to w ostatnim czasie standard w Szamocinie. Receptą na liczne dewastacje mają być kamery... 

– Może w jakimś stopniu trochę pomogą, bo przykładowo widzi się daną osobę. Oko kamery czasami widzi więcej, niż oko ludzkie - mówią mieszkańcy Szamocina. 

Te choć w ostatnim czasie zostały zmodernizowane to nie ostudziły zapędów wandali. W mieście monitoringiem objęte są wszystkie najważniejsze ulice i obiekty. Urząd współpracuje także z policją przekazując chociażby informacje dotyczące kolizji czy potrąceń. 
– Monitoring w Szamocinie działa już ponad 10 lat. Na początku był słaby jakościowo, ponieważ wtedy były takie czasy. W tej chwili mamy na Rynku 12 kamer - tłumaczy Piotr Stromyło, specjalista ds. Informatyki UM w Szamocinie. 

Monitoring jest także zainstalowany przy plaży miejskiej i placach zabaw. Lokalni samorządowcy mają nadzieję, że kamery poprawią bezpieczeństwo mieszkańców miasta i ostudzą niszczycielskie zapędy chuliganów.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group