BMW - czy warto kupić samochód tej marki?

05.10.2021   Autor: Reklama
1950---392
Na różnego rodzaju forach internetowych można natknąć się na pytanie, czy warto kupić samochody BMW? Jest to jednak jedno z tych pytań, na które tak naprawdę nie ma jednej prawidłowej odpowiedzi. BMW, tak jak każda inna marka samochodowa, ma swoje grono zwolenników, jak i przeciwników. Potocznie mówi się, że każdy, kto choć raz przejedzie się autem tej niemieckiej marki, nie chce już jeździć innymi samochodami. Czy to prawda? A jeśli tak, to co o tym decyduje? Co wpływa na to, że niektórzy kierowcy nie mogą wyobrazić sobie sytuacji, w której mogli zamienić swoją ukochane BMW na samochód innej marki? 

Samochody BMW to klasa i elegancja.
Samochody BMW, tak jak i inne samochody, które są produkowane przez niemieckie koncerny, kojarzone są z niezwykłą solidnością i niezawodnością. Generalnie o autach zza naszej zachodniej granicy mówi się, że widać w nich niemiecką precyzję. Co wpływa na elegancję tej marki samochodów?

Zanim przejdziemy do wymienienia zalet BMW należy jednak zaznaczyć, że jeden model nie jest równy drugiemu. Wśród aut, które są produkowane przez niemiecki koncern znajdują się zarówno modele, o których można powiedzieć, że są perfekcyjne, jak i te, które uważa się za mniej udane. Jest to całkowicie normalne, dlatego pisząc o zaletach BMW, tak jak wszystkich innych samochodów, możemy robić to jedynie na pewnym poziomie ogólności. Możemy stwierdzić, że produkowane przez koncern z Monachium samochody znane są z bardzo dobrych jednostek napędowych. Nie będzie to jednak oznaczać, że wszystkie silniki montowane w pojazdach BMW takie właśnie są.

Zalety samochodów marki BMW
Mając to na uwadze, możemy pokusić się o wymienienie kilku zalet, które przypisuje się autom marki BMW. Co to są za zalety? Ogólnie rzecz ujmując, samochody te są znane i cenione – a nawet uwielbiane – za:
  • wydajne i dynamiczne jednostki napędowe,
  • precyzję prowadzenia,
  • nieprzeciętny komfort jazdy,
  • bardzo dobrze wyposażone wnętrze,
  • atrakcyjny design.

Silnik R6 – flagowa jednostka napędowa od inżynierów BMW

Silniki o dużej wydajności to znak rozpoznawczy samochodów BMW. Producentowi pod tym względem można naprawdę niewiele zarzucić. Tworzone silniki są wydajne i dynamiczne, ale także świetnie brzmią - słychać, że te auta mają moc. Za jedne z najlepszych, a wręcz najdoskonalszych, silników montowanych w BMW uznaje się rzędowe jednostki 6-cylindrowe. Silniki R6 możemy spotkać na przykład w modelach:
  • serii 3,
  • serii 5.

BMW Condition Based Service, który monitoruje poziom zużycia części oraz płynów eksploatacyjnych

Ciekawym rozwiązaniem – bardzo przydatnym z punktu widzenia utrzymania samochodu w odpowiednim stanie technicznym i jego prawidłowej eksploatacji – jest system BMW Condition Based Service. A czym on jest?
BMW Condition Based Service jest specjalnym systemem, który ma za zadanie informować kierowcę o zużyciu płynu eksploatacyjnego lub danej części, a co za tym idzie – o konieczności ich wymiany. Jak to działa?

System BMW Condition Based Service stale kontroluje i monitoruje zużycie części oraz płynów eksploatacyjnych. Jeżeli zużycie będzie na określonym niskim poziomie – kwalifikującym je do wymiany – system ostrzega o tym fakcie kierowcę. W jaki sposób? Schemat ostrzegania jest bardzo prosty – kierowca jest o tym informowany poprzez diody, które zostały umieszczone na desce rozdzielczej. Nadzoruje takie elementy jak:
  • tarcze hamulcowe,
  • klocki hamulcowe,
  • poziom oleju silnika.
Dzięki BMW Condition Based Service kontrolowanie poziomu zużycia części i płynów eksploatacyjnych jest zdecydowanie łatwiejsze. Samochód sam nas informuje, że jest z nim coś nie tak. Dzięki takiej opcji, kierowca ma możliwość szybkiej reakcji i naprawy.

Opisywany system ma także pozytywny wpływ na bezpieczeństwo jazdy, ponieważ dzięki takiej opcji kierowca nie będzie jeździł z wadliwymi tarczami hamulcowymi czy zużytymi klockami hamulcowymi, chyba że świadomie zignoruje takie ostrzeżenie.

BMW Condition Based Service pozwala na uniknięcie dodatkowych kosztów, które są związane z wystąpieniem poważniejszej usterki. Dla przykładu szybko uzupełniając olej silnikowy można uniknąć uszkodzenia silnika. Bo jak wiadomo, awaria silnika to duże koszty z tym związane.

BMW – auto drogie w eksploatacji
Niestety należy mieć dużą świadomość tego, że samochody marki BMW są drogie w utrzymaniu. Wysokie koszty eksploatacji dotyczą przede wszystkim oryginalne akcesoria bmw, które w przypadku tych pojazdów są stosunkowo drogie.

Kosztowne są także wizyty w autoryzowanych serwisach BMW. Istnieje jednak skuteczny sposób na to, aby koszty te zredukować. Mowa o korzystaniu z usług nieautoryzowanych serwisów BMW. Należy jednak przy tym pamiętać, aby wybierać warsztaty sprawdzone, cieszące się dobrymi opiniami. Nie powierzajmy swojego pojazdu w ręce mechaników, których kompetencji nie jesteśmy w stanie zweryfikować. Szkoda naszej beemki na takie eksperymenty.

Jeśli jesteś zainteresowany kupnem tego samochodu koniecznie zapoznaj się z ofertami BMW do 20 tys. oraz BMW do 30 tys.


fot. pixabay.com

Przeczytaj więcej o: bmw, auto, marka BMW,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group